Сьогодні : 2019-11-12 09:34
Home Музичний керівник КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ
КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ Друк e-mail

"МУЗИКА ПОЧИНАЄТЬСЯ ТАМ, ДЕ ЗАКІНЧУЄТЬСЯ СЛОВО"

Виховання малюків починається з виховання та самовиховання Батьки повинні знати, що з дітьми починати займатися музикою потрібно з раннього віку. До кожної дитини, незалежно від ступеню її обдарованості( і навіть у тому випадку, коли у неї спочатку не спостерігається помітної тяги до музики), можна знайти відповідний підхід,    ” підібрати ключ” до дверей, що ведуть у світ музики.

Таємниця того, що прийнято називати вмінням займатися з маленькими дітьми, полягає у здатності педагога та батьків, не відриваючи дітей від природного для їх віку "ігрового” середовища, непомітно ввести у світ звуків, розбудити в них любов до музики. Одночасно зі знайомством із необхідними для спілкування словами та фразами, які зазвичай дитина опановує до трьох-п яти років, ми вчимо її любити рідну мову, відчувати її мелодійність та різноманітність.

Вплив музики на фізичний стан людини

Звук впливає на здоров'я людини, її свідомість та поведінку. Учені з'ясували: числа обертання ферментів, які беруть участь у процесах обміну речовин людини, співпадають з частотою звуків музичного звукоряду. Ферменти під дією звука, частота якого співпадає з їхніми числами обертання, починають «звучати» - викликати біохімічну реакцію в організмі. Так, шлунок найбільш реагує на звуки низького регістру, оскільки у травних ферментів числа обертання низькі, а органи дихання, навпаки, найчутливіші до високих частот. Тож за допомогою звуків з певною частотою можна лікувати той чи той орган людського організму.

Окремої уваги щодо оздоровчого впливу на організм людини заслуговюють так звані високочастотні звуки, якими є, зокрема, деякі звуки природи: спів птахів, стрекотіння коників, голоси дельфінів; різноманітні звуки водної стихії.

Звук гучністю 125 децибел викликає больові відчуття в органах слуху людини. Але звук сприймають не лише вони, а усі інші внутрішні органи. Ось чому надмірне слухання гучної музики може викликати в організмі руйнівні процеси.

Учені довели, що на стан організму людини впливає ще й періодичність наростання та спаду гучності звукових хвиль. Найсильнішу позитивну реакцію мозку людини викликає періодичність наростання та спаду гучності звукових хвиль через кожні 20-30 секунд. Це пов'язано з тим, що функції центральної нервової системи людини також мають циклічність 30 секунд.

Учені проаналізували сотні творів різних напрямів музики- класичної, популярної, рокової – та прийшли до приголомшливого висновку: саме у класичній музиці гучність звукових хвиль наростає та спадаєприблизно через кожні 30 секунд. Відтак під час слухання класичної музики центральна нервова система резонує зі звуковими хвилями музики, а це сприяє відновленню людського організму.

Лікар Ескулап зцілював пацієнтів, що стаждали від радикуліту та хвороб нервової системи, звуками труби. А герой «Ілліади» Гомера Ахілес вгамовував власну лють звуками ліри. У давній Спарті воїни ставали до бою під звуки авлосів - дерев'яних д

ухових інструментів, які спонукали забути про втому і підвищували тонус м'язів.

У наш час вже доведено наукою, що наприклад, тембр кларнету позитивно впливає на кровообіг людини, скрипки та фортепіано – заспокійливо діє на нервову систему, тембр флейти – сприяє релаксації.

Картинки по запросу діти танцюють анімації